Potlač textilu

Cenník potlače

Potlač textilu


Textil dokážeme potlačiť viacerými technológiami. Vybrať tú správnu môže byť niekedy pre laika ťažké, pretože každá z metód má svoje výhody a nevýhody. Môžete sa spoľahnúť, že pre vás vyberieme tú najlepšiu. Aby ste mali lepšiu predstavu, čo ponúkame, čítajte nasledujúce riadky.

Vyšívanie

Ide o najkvalitnejšiu, najelegantnejšiu a najtrvácnejšiu metódu označenia textilu. Ak potrebujete vyšiť iba jednu polokošeľu ako darček, či desiatky kusov na označenie firemného oblečenia, ste na správnej adrese.


Flex a Flock

Textil potláčame s pomocou špeciálnych nažehľovacích fólií, ktoré vyrezávame na plotri. Tákáto metóda je neskutočne trvácna a častokrát prežije aj samotné tričko. Nevýhodou je, že sa ňou nedajú potláčať mnohofarebné motívy a logá, ale iba kombinácia max. dvoch troch farieb.
Flex je lesklá, tenká nažehľovacia fólia.
Flock je trochu hrubší od flexu a na dotyk pripomína semišovú látku.

Sieťotlač

Sieťotlač je jedna z najstarších a najtrvácnejších metód potlače. Okrem textilu ňou dokážeme potlačiť aj plasty a papier s plochým povrchom, alebo povrchom, ktorý sa dá vyrovnať. Farba sa tlačí priamo na povrch produktu s pomocou špeciálnu sieť a potom sa tepelne zafixuje pri teplote 170 °C. Pri sieťotlači však treba rátať s tým, že sa oplatí až od istého množstva kusov, pretože k samotnej cene potlače treba prirátať aj sumu za výrobu špeciálneho sita. Takáto potlač je veľmi kvalitná a trvácna.


Transférová potlač

Transférová potlač je ideálna na predmety, ktoré nemôžu byť vzhľadom k svojej veľkosti potlačené sieťotlačou, alebo ak treba potlačiť iba málo kusov. Logo, či grafika sa vytlačí na špeciálny papier a potom sa prenesie na produkt a pri vysokej teplote a tlaku sa zažehlí. Transférová potlač je odolná voči vode do 40 °C a má vysokou přesnost barev.

Sublimácia

Túto metódu možno použiť na polyesterové materiály. Akými sú napríklad aj funkčné-športové odevy. Sublimačná tlač sa blíži kvalite fotografie. Logo so sublimačnou potlačou je vo vysokom rozlíšení, je detailné, jasné a farebné.

Sublimačný papier sa potlačí, obvykle zrkadlovo, pripevní sa na predmet, ktorý chceme potláčať a za pôsobenia tepla pomocou termolisu sa motív prenesie na potláčaný predmet.
Sublimácia je jav, kedy zaschnutý atrament v pevnom skupenstve sa premieňa na plyn. Tento plyn potom, v našom prípade, reaguje s polyesterom a vytvára pevnú väzbu. Výsledný produkt je bezkonkurenčný po stránke farebnosti, stálosti a odolnosti v porovnaní s akoukoľvek inou technológiou. Podmienkou pre potlač textilu sublimáciouje aby textil obsahoval minimálne 80% polyesteru. Vždy je lepšie ak sa jedná o čistý polyester.

Potlač pevných predmetov

Laserové gravírovanie

Gravírovanie laserom nahrádza ručné rytie do materiálu. Pomocou neho môžeme vytvoriť obrázky, ornamenty, logá a nápisy pre vaše potreby, a to technikou odoberania materiálu. Gravírovanie je teda nezmazateľná stopa. Laserové gravírovanie patrí v súčasnosti k najmodernejším a najefektívnejším technológiám. Gravírovanie laserom vyniká trvanlivosťou výsledku, presnosťou, rýchlosťou a flexibilitou. Neexistujú skoro žiadne obmedzenia v gravírovanej grafike. Výsledkom použitia laserovej technológie je presný a trvalý popis, ktorý sa dá odstrániť iba hrubou silou. Najčastejšie materiály sú kov, plast, drevo, sklo, koža.

UV LED tlač

UV LED tlač je technológia digitálnej potlače priamo na povrch výrobku. V porovnaní s tampoprintom, produkty potláčame CMYKom + bielou farbou. Vďaka špeciálnej technológii je možné potláčať bez tepelnej úpravy veľmi rýchlo a kvalitne. V rozlíšení až Rozlišení: 1440 x 1200 dpi. UV LED potlač môže byť použitá na kov, drevo, plast, či sklo.