Laserové gravírovanie

Gravírovanie laserom nahrádza ručné rytie do materiálu. Pomocou neho môžeme vytvoriť obrázky, ornamenty, logá a nápisy pre vaše potreby, a to technikou odoberania materiálu. Gravírovanie je teda nezmazateľná stopa. Svetelný lúč po dopade na predmet sa premení na teplo a odstráni z neho povrchovú vrstvu. Laserové gravírovanie patrí v súčasnosti k najmodernejším a najefektívnejším technológiám. Gravírovanie laserom vyniká trvanlivosťou výsledku, presnosťou, rýchlosťou a flexibilitou. Neexistujú skoro žiadne obmedzenia v gravírovanej grafike. Výsledkom použitia laserovej technológie je presný a trvalý popis, ktorý sa dá odstrániť iba hrubou silou. Najčastejšie materiály sú kov, drevo, sklo, koža a mnohé iné.

Výhody laserového gravírovania

  • gravírovanie zanecháva nezmazateľnú stopu v predmete, čo sa týka trvanlivosti, nemá premožiteľa,
  • je to elegantná forma označovania (schválne nepíšeme potlače, pretože sa motív vryje do materiálu),
  • možnosť gravírovania od jedného kusu.

Nevýhody gravírovania

  • gravírovanie je jednofarebné. Buď čierne od vypálenia, alebo od farby podkladovej vrstvy, ktorá sa gravírovaním odstráni,
  • reklamné predmety je možné gravírovať do veľkosti zrhuba A3+ (čo keď si prestavíme klasický reklamný predmet, tak je až príliš veľká plocha)

Ukážky laserového gravírovania

[post_grid id=’493665′]

Iné druhy potlače, ktoré robíme.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.